تبلیغات
فقط بارسا... - گزارش روز- یک سال گذشت: روزی که آقای خاص 5 تایی شد!!!!!

فقط بارسا...

تا قهرمانی دوباره راهی نیست

درباره وبلاگ


نویسندگان

لینکهای مفید

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

گزارش روز- یک سال گذشت: روزی که آقای خاص 5 تایی شد!!!!!

 

Gerard Piqué mostrando la manita a la afición | Foto: J. I. Paredes

 یک سال پیش در چنین روزی بود که اقای خاص، مربی پرتغالی رئال مادرید در اولین حضورش در نوکمپ به عنوان مربی رئال تحقیر شد. شکست 0-5 رئال در نوکمپ و با گلهای چابی، پدرو ، ویا ( 2 گل) و جفرن، بدترین شکست تاریخ مربی گری ژوزه مورینیو را رقم زد

اکنون و با گذشت یک سال از آن برد تاریخی اگر از هواداران بارسا بپرسید که یکی از هیجان انگیزترین لحظات فوتبالی ای که به یاد دارید ، کدام لحظه است، بدون شک به این برد 0-5 در ورزشگاه نوکمپ اشاره می کنند

29 نوامبر سال 2010 بود که دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در هفته سیزدهم رقابتهای لالیگا مقابل هم قرار گرفتند.این اولین باری بود که ژوزه مورینیو به عنوان مربی رئال گام در نوکمپ می گذاشت.این شب هم مثل شب 8 ژانویه سال 1994 و زمانی که بارسا با سه گل روماریو، کومن و ایوان ایگلسیاس، رئال ماردید خورخه بالدانو را خرد کردند. این بار، گلزنان بارسا، چابی، پدرو ، ویا ( با 2 گل) و جفرن بودند که باعث شدند کمپین کف دست (یا پنج تایی ها) به راه بیفتد.

گل اول به نام چابی

بازی در دقیقه 10، 0-1 به نفع بارسا شد. اینیستا توپ رابه جلو آورد. مارسلو در نقطه پنالتی نتوانست توپ را مهار کند و چابی که از عقب خود را رسانده بود کاسیاس را شکست داد تا اولین گل بازی از راه برسد

پدرو زننده گل دوم

چابی توپ را از سمت راست سانتر کرد. ویا که در جناح دیگر زمین بود از سرخیو راموس رد شد و کاسیاس را گمراه کرد. توپ را به پدرو رساند و پدرو در دقیققه 18 بازی دروازه خالی را تبدیل به گل کرد

2 گل از ویا

البته تعداد گلها از آنچه توقعش را داشتیم بیشتر بود. داوید ویا، ناکامی اش در گلزنی در هفته های پیشین ال کلاسیکو را با به ثمر رساندن 2 گل در مصاف با رئال جبران کرد. هر دو گل ویا از روی پاسهای مسی به ثمر رسید. گل سوم در دقیقه 55 و گل چهارم در دقیقه 57.

جفرن هم گلزنی کرد

جشنواره گل بارسا با گلزنی جفرن به پایان رسید. ستاره جوان بارسا از عقب رسید، توانست کاسیاس را شکست دهد و بازی را 0-5 کند.

بدین ترتیب، رئال که با عنوان صدرنشین جدول گام به نوکمپ گذاشته بود، با قرار گرفتن در رده دوم جدول این ورزشگاه را ترک کرد. بارسا صدر جدول را در اختیار گرفت و این جایگاه را تا مسجل شدن جشن قهرمانی اش در دیدار با لوانته در روز 11 ماه می سال 2011 حفظ کرد.

برد تیم پایه ای مقابل تیم پرزرق و برق

در بازی 0-5، بارسلونا 8 بازیکن از محصولات آکادمی فوتبال خودش را در زمین مسابقه می دید و برای رئال تنها، یک بازیکن از تیم پایه ای این باشگاه (ایکرکاسیاس) در زمین مسابقه بود.این بازی را می توان به نحوی مصاف تیم پایه ای بارسا با تیم پرزرق و برق کهکشانی دانست. تیمی که متشکل از خریدهای اخیر بارسا بود با 90 میلیون یورو بسته شده بود( 40 میلیون یورو ویا، 30 میلیون یورو دانی آلوس، 15 میلیون یورو آبیدال و 5 میلیون یورو پیکه) در مقابل تیمی که پرس تنها برای خرید یکی از مهره هایش (کریس رونالدو) 100 میلیون یورو پرداخت کرده بود.

 از بروینس تا پیکه

اگر در برد 0-5 سال 1994 این تونی بروینس اسلات بود که کف دستش را برای نشان دادن برد 0-5 تیمش به هواداران به کار گرفت، این بار این جرارد پیکه بود که برد 0-5 تیمش را با نشان دادن کف دستش به هواداران حاضر در نوکمپ جشن گرفت.