تبلیغات
فقط بارسا... - ریکلمه:مسی بزرگترین است ولی اینیستا بهترین

فقط بارسا...

تا قهرمانی دوباره راهی نیست

درباره وبلاگ


نویسندگان

لینکهای مفید

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ریکلمه:مسی بزرگترین است ولی اینیستا بهترین

زمانی که تیمی خوب بازی می کند و به پیروزی می رسد، آرامش و اعتماد به نفس می یابد. تماشای بازی بارسلونا واقعا خوشایند و لذت بخش است

Juan Roman Riquelme - Boca Juniors 

خوان رومن ریکلمه، یکی از بازیکنان افسانه ای سالهای اخیر فوتبال آرژانتین است . او که این روزها در بوکا جونیورس توپ می زند، مسی را بزرگترین بازیکن بارسا می داند:« مسی بزرگترین بازیکن است ولی بهترین بازیکن اینیستاست.»

ریکلمه با تحلیل شرایط کنونی تیم کاتالان گفت:« بارسلونا خوش شانس بوده که بازیکنان متعددی را در اختیار دارد که شاید تکرار نشدنی باشند: مسی، اینیستا، ژاوی و پیکه. همه این بازیکنان در یک تیم و در یک دوران درکنار هم حضور دارند. آنها واقعا خوش شانس هستند؛ چرا که این بازیکنان در کنار هم واقعا لذت می برند.»

ستاره آرژانتینی در گفت و گو با فیفا به این نکته اشاره کرد که شکست دادن بارسلونا کار خیلی سختی است:« اگر برای کسب یک جام در یک فینال و یا در دو بازی مقابل بارسلونا قرار بگیرید، شاید با کمک فاکتور شانس بتوانید از سد این تیم عبور کنید ولی در  یک تورنمنت طولانی، بعید است که بارسلونا جام قهرمانی را از دست بدهد. فکر می کنم که تا به امروز و در رقابتهای این فصل، تنها مربی ای که توانسته این بارسا را شکست دهد، لوئیس گارسیا،  مربی ختافه بوده که تیمش با نتیجه 0-1 بارسا را برد . این گویای همه چیز هست. چه بارسلونا و چه رئال مادرید، هریک با سبک خاص خودشان، تفاوتهای بزرگی را رقم می زنند.»

ریکلمه درادامه صحبتهایش باز هم به آنالیز عملکرد بارسا پرداخت و گفت:« زمانی که تیمی خوب بازی می کند و به پیروزی می رسد، آرامش و اعتماد به نفس می یابد. تماشای بازی بارسلونا واقعا خوشایند و لذت بخش است. من سالی به این باشگاه پیوستم که در همان سال قرار بود انتخابات باشگاه برگزار شود و مشکلات زیادی وجود داشت و استرس و عصبانیت های زیادی برفضا حاکم بود ولی امروز هم در همان جایی هستم که دوست داشتم باشم: بوکا باشگاه من و خانه من است. از بازی کردن در این تیم واقعا لذت می برم.»

ستاره آرژانتینی در انتخاب ستاره های محبوبش شکی ندارد:« مسی بزرگترین بازیکن دنیاست؛ کریس رونالدو  بازیکن پلی استیشن است؛ بازیکنی که پای راست و پای چپ قدرتمندی دارد؛ قدش بلند است، سریع است؛ ضربات خوبی با سرش می زند ؛ پنالتی زن خوبی است و ضربات ایستگاهی اش هم خوب است. او یک بازیکن واقعا تواناست ولی کسی که به بهترین نحو ممکن فوتبال بازی می کند: اینیستا است. او دقیقا می داند که چه زمانی باید به جلو برود و چه زمانی باید به عقب بازگردد. اگر اینیستا توپ را زیر پای چپش داشته باشد، می داند که سمت راست او چه کسی حضور دارد و کاملا می داند که چه کار باید انجام دهد. اینیستا می داند چه زمانی باید این سو و آن سو برود؛ چه زمانی باید سریعتر بدود و چه زمانی باید آهسته تر بازی کند. فکر می کنم که این تنها چیزی است که با قابلیت دیگری آن را مقایسه کرد و یا آموزش داد. یک بازیکن می تواند شوت زدن را یاد بگیرد و کنترل توپ را بیاموزد ولی آموزش تمام اتفاقاتی که در زمین رخ می دهد، محال است. این ویژگی هایی است که یک فوتبالیست با آنها به دنیا می آید.»

آن زمان که ریکلمه به بارسلونا پیوست، اینیستا هنوز در بارسلونای بی توپ می زد:« من این شانس را داشتم که زمانی که به بارسلونا پیوستم، اینیستا در تیم پایه ای بود. او تمریناتش را با ما شروع کرد و من علاقه زیادی به او داشتم. زمان زیادی را با هم سپری می کردیم. او دوران درخشش را از همان روزها آغاز کرد و از آن زمان به بعد ارتباط دوستانه مان را حفظ کرده ایم و همیشه با هم در تماسیم.»

اسطوره آرژانتینی به جمع آوری کلکسیونی از پیراهن سایر بازیکنان می پردازد. او دراین باره گفت:« خوش شانس بودم که پیراهنهای زیادی دارم ولی اگر بخواهم پیراهن مورد علاقه ام را به شما بگویم، قطعا پیراهن زین الدین زیدان است. این پیراهنی است که او در آخرین بازی اش برای رئال بر تن کرده بود. روز چهارشنبه قبل از آن بازی با من تماس گرفت و به من گفت که پیراهن من را ندارد. و می خواهد پیراهنش را در بازی روز یکشنبه با من عوض کند.»

ریکلمه خاطرات آن بازی را به خوبی به یاد دارد:« در آن بازی، حدود 5 دقیقه هواداران او را تشویق می کردند و زیدان برای آنکه به قولش عمل کند و پیراهنهایمان را عوض کنیم، کلی منتظر ماند. لحظه بسیار زیبایی بود. الان پیراهن زیدان را در خانه ام دارم و تاریخ آن بازی را رویش نوشته ام. زیدان یکی از بزرگترین بازیکنانی بود که بازیش را تماشا کرده ام.»